| milon a întrebat:

Hei!

Am un pui de perus care nu bea apa deloc. Ar fi ok sa ii dau eu cu seringa? Ce spuneti?

1 răspuns:
| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Din ce stiu, perusii beau foarte putina apa.
Eu te sfatuiesc sa nu ii dai cu seringa, trebuie sa il inveti sa bea din recipientul in care ii pui tu.
Perusii cand sunt speriati nu mananca si nu beau apa. Incearca sa ii muti colivia intr-un loc mai luminat si arata-i unde este apa, baga-i ciocul in ea, daca refuza, incearca sa uzi patrunjel sau salata verde, si astfel sa bea brobonelele de apa de pe verdeata.
Bafta!