| Petre_Ruxandra_1996 a întrebat:

Hei! As vrea sa primesc un hamster pitic de Craciun, iar mama pare de acord.As vrea sa-mi spuneti (cei care au hamster) cum sa ma pregatesc, daca este greu de ingrijit si daca este scump sa ai unul.Va multumesc!:*:*

Răspuns Câştigător
| Adrry00 a răspuns:

Buna! Eu am avut 3 hamsteri, dintre care si unul pitic. Nu esti greu de crescut, se hraneste cu mancare speciala, eu o consider pe cea mai buna Kiry-Kiry, sau fructe si legume, dar nu rosii. Iti trebuie un recipient de apa si o cusca, si te avertizez, daca iti iai hamster pitic sa nu-ti ei cusca cu gratii, pentru ca al meu tot timpul scapa prinre ele si era greu sa il prind, fiind rapid. Cusca sa aiba gaurile de aerisire sus, unde nu ajunge, o sa vezi ambele modele la magaziul de unde o sa ti-l cumperi. Succes cu cresterea hamsterului!

| Petre_Ruxandra_1996 explică (pentru Adrry00):

Multumesc mult pentru informatii!big hug
Sunt sigura ca ma vor ajuta raspunsurile voastre. dau funda cand imi voi lua hamster

3 răspunsuri:
| elysi a răspuns:

Nu e atat de greu sa ai grija de un hamster. In principal mananca orice fel de legume, fructe si cereale, desi exista si mancare speciala, dar care nu e prea scumpa. Cel mai greu e sa le schimbi rumegusul (cam o data pe saptamana) si sa le speli cusca.
Cel mai mare dezavantaj este ca hamsterii miros foarte urat, deci ai grija unde le pui cusca.

| Adrry00 a răspuns (pentru elysi):

Nu mi s-a parut ca hamsterii miros asa de urat, cu cel mic chiar nu am avut probleme cu mirosul, doar cu cel mare Sirian, dar cum ii schimbam talasul saptamanal nu aveam probleme, pe mine chiar nu ma deransjeaza hamsterii in nici un fel.