| Ceva ciudat. a întrebat:

Hey...As vrea sa'mi iau un hamster... dar vroiam sa va intreb daca este greu de ingrijit? Mercy:*

Răspuns Câştigător
| SweethearT a răspuns:

Eu am hamster, si sincer ii schimb rumegusul o data la o spt, daca nu la 2. E foarte usor de ingrijit, cel putin al meu chiar nu miroase urat.Si daca il las prin casa liber, de obicei dupa ceva dulap, se catara(nu zgarie deloc). Cred ca e animalutul perfect pentru cei ce stau la bloc.Problema e ca imbatranesc si ajung sa moara repede(2-3ani)iar tu te atasezi de ei.Acesta e al doilea hamster, primul mi-a murit si a fost foarte nasol fara elsad.

9 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

E foarte usor il schimbi des sa nu miroasa il hranesti bine si in rest nu trebuie sa te ocupi

ai grija de hamster kiss

| Ceva ciudat. explică:

Stiu ca este o responsabilitate am mai avut animale de casa[pisici, papagali etc] dar niciodata un hamster si m-am gandit sa incercbig grin

| Mixed a răspuns:

Buna...
nu e chiar asa greu de ingrijit... dar ceea ce trebuie sa stii e ca "pute " bine. miroase urat ...trebuie sa ii schimbi rumegusul odata la 2 zile... daca nu poti odata pe zi... daca scapa prin casa zgarie tot laughing
Am si eu unul big grin da ' e sweet:X il iubesc :X ceara daca mioase urat big grin

| sTeFaN. a răspuns:

Odată cu achiziţionarea unui hamster, se pune problema căsuţei potrivite pentru o rozătoare. Există multe timpuri de căsuţe, ideale pentru un hamster.Pai trebuie sa-i schimbi rumegusul la aproximativ 7 zile si sa ii dai sa manance bine

| Anna_1499 a răspuns:

Vai : x. Eu am avut 2 dar mi'au murit. Unu de batranete si unul...nu stiu big grinlaughing. Eu cand eram mai mica le faceam baie... i stergeam si dupa adormeau. :]] si nu mai miroaseau urat. miroseau superfrumos ( daca faci asta aigrija s'i feresti capul de apa ). Trebuie sa'i schimbi rumegusul. eu as mai vrea unul : x. sunt adorabili. la mineii lasam sa mearga prin casa. ii gaseam greu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Orice animăluț trebuie să ai grijă de el, să-l doctoricești, să-l ferești de răceală, să-i dai să mănânce, etc.
Ai o responsabilitate. Nu este numai pentru joacă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai mai fetito dar te duci la subsol si ei un sobolan care ti se pare mai dragalas si il ti in rumegus, puf si nici nu se supara da ca nu-i dai mancare speciala pentru hamsteri.Sa sti ca face pui de cateva ori pe an, sunt foarte sociabili si ffffffff. f. f. f. f. ffff inteligenti. happy
Sa-l stapanesti sanatoasabatting eyelashes si postezi poze cu el aici pe TPUbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si bine sa nu o ascultati pe proasta de ana, dragi cititori deoarece hamsterul poate raci grav si chiar poate face pneumonie daca ii faceti baie (poate muri vb serios)in fine hamsterii nu sunt greu de ingrijit le trebuie mancare curateni o data la 3 zile km asa si multa dragoste am si eu unul a facut 2 ani pe 18 septembrie 2009 si il iubesc mult:X mi-e teama ca o sa se stinga in curand a racit, respira ff greu si naparleste, abia se misca si nu gasesc nimic pe net despre tratarea racelii. daca iti iei un hamster ai grija sa-i oferi un loc curat(sa cureti ff bine cusca)caci altfel se poate imbolnavii grav... sper sa te atasezi de noul animalut si sa-l iubesty la fel de mult ca mine.:X:X:X:Xinca ceva inainte de a-ti lua un animal de care sa te atasezi tine cont ca hamsterii nu traiesc mai mult de 2-3 ani cel mult:Xsper sa se afca bine hamsterita mea muk kita:X:X:Xmult succes in ingrijirea noului vostru prieten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un hamster, am fost plecata de acasa 2 zile dar i-am lasat multa nacare si tot ce trebuie riar cand m-am intors l-am gasit cu un ochi lipit si cu unul care lacrima si are mai sus de ochi putin umflat! imi puteti spune ce are sau daca ati patit ceva asemanator?