| AnonimaPff a întrebat:

Hei, catelusa mea are, in ani umani, un an si cateva luni, deci vreo 10-11-12 ani canini. Acum cateva zile avea sange in jurul vaginului. Cainii au ciclu? Si daca da, ar trebui sa achizitionez ceva pentru ea?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate mamiferele au ciclu, e ceva normal, o sa i treaca, ai putea sa-i faci rost de un mascul, dar sa fi sigura du-te cu ea la un veterinar sa vada mai bine

| Freya1 a răspuns:

Da are ciclu.Am o vecina ce are un labrador si o tine in casa.Ca sa nu murdareasca in perioada asta ii pune pampers.

| Elena9328 a răspuns:

Catelele,da,au. Și nu ai ce face. Va trece de la sine.

| tamulici a răspuns:

Da, și cățelușele au menstruație și, în cazul în care pătează, există în diferite pet-shop-uri niște ''absorbante'' care se prind ca un pampers și protejează stăpânul de eventualele pete.

| AnielAn a răspuns:

Da are, nu ai ce sa ii faci eventual daca vrei sa iei pastile pentru calmarea durerii sau daca vrei sa nu mai aiba o castrezi