| milosbum a întrebat:

Hei! Cei care detineti caini, ce parere aveti despre castrare? Merita sa recurgi la ea din timp, sau se poate si fara? Avantaje si dezavantaje exista pentru ambele variante, din cate am citit. Voi cum ati procedat?

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Am avut o catea metis de rottveiler care din cauza necastrarii a avut mari probleme si a fost operata de doua ori si cu greu si-a revenit, asa ca m-am informat si acum consider ca atata timp cat proprietarul nu isi doreste pui de la catea cel mai bine este sa fie castrat la 6 luni ca sa se excluda toate problemele legate de acest aspect

| JackR a răspuns:

Avand in vedere ca am 3 Cane Corso, netrimati conform standardului de rasa (urechi si coada), cam ce parere crezi ca am despre castrare?!

| Elena9328 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu asta.

| alexandru303 a răspuns:

Depinde ce ai. Daca ai cățea, da, merita sa o castrezi daca crezi ca sunt caini prin preajma si poate face 101 de pui. Dar daca e caine nu merita.
De ce sa fie dezavantaje? Poate ca va costa un pic, acum vezi si tu cat.
Funda?