| BAIATUL110 a întrebat:

Hei happy Curand vine ziua mea si as dori o pisica. Pentru ca parintii mei nu sunt prea incantati cu ideea de " par prin casa " ( tinand cont ca stau in apartament) as vrea o pisica cu par scurt care sa nu piarda mult par, cuminte, afectoasa. Ce rasa e cea mai potrivita? happy
Astept pareri big grin!

Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Buna.
Si eu am avut aceeasi problema cu parintii mei, dar pana la urma am gasit o pisica potrivita.
Rasa se numeste Albastru de Rusia. Eu am un motan foarte cuminte, numai pe mine ma iubeste (atentie, cand se ataseaza de o persoana, in viata ei nu mai are loc o alta), insa nu e egoist cu ceilalti membri ai familiei mele. Eu merg la scoala timp de 7 ore, il las in casa cu toate usile deschise, nu gasesc nimic stricat, nici macar la 1cm distanta de unde am lasat obiectul respectiv. Este foarte jucaus, dar noaptea doarme, nu face prostii, nu miauna si nici nu se joaca.
Succes in a gasi o pisica potrivita!winking

4 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Abyssinian,American Shorthair,American Wirehair,Chartreux,Colorpoint Shorthair,Cornish Rex,Egyptian Mau,European Burmese,Japanese Bobtail,Javanese,Scottish Fold,Siamese,Singapura,Sphynx (la asta clar nu ai probleme cu parul),Balinese,Bengal,Bombay,British Shorthair,Burmese,Devon Rex,Havana Brown,Korat,Manx,Ocicat,Oriental,Russian Blue(Albastra de Rusia),Tonkinese, cam atatea, bafta!

| Monobrow a răspuns:

Scotish fold love struck love struck love struck

| Denidenise22 a răspuns:

Cea mai.potrivita.este "Albastara de Rusia"...este o pisica foarte frumoasa, foarte cuminte...si nu lasa mult par. Sper ca te-am ajutat.