| LauraGush a întrebat:

Hei! :dsunt in clasa a 9-a si sambata trebuie sa dau o proba pentru intrarea in clubul de teatru al liceului. proba consta intr-un monolog si o pantomima...monolog am gasit unul din napasta de caraagiale dar la pantomima pur si simplu nu stiu ce sa fac...trebuie ceva destul de simplu gen umflarea unui balon sau pictarea unui portret. Va rog frumos dati-mi idei love struck

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Cauta si tu pe youtube, trebuie sa fie ceva.

| Parmalat a răspuns:

Imagineaza-ti ca esti in bucatarie. Gatesti o omleta, ai de facut urmatoarele gesturi: spargi ouale, le pui in tigaie, pui sare, aprinzi aragazul (cu chibrituri, gestul e mai evident), amesteci omleta, iei tigaia de pe foc, pui omleta intr-o farfurie, iei farfuria in mana (fiindca e mai greu sa te asezi pe scaun) si mananci cu furculita; la sfarsit pui furculita jos pe masa (imaginara), mergi cu farfuria la chiuveta si speli farfuria.
happy