| AntoniaRules a întrebat:

Hei!
Golden Retriever sau Labrador?
Alegeti!

5 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Nu vad o diferenta foarte mare intre cele doua rase. Golden Retriever-ul lasa mult par, iar Labradorul are mai putin, dar si el lasa putin. Nu pot sa aleg ca imi plac amandoua, dar as alege un Labrador alb.

| AntoniaRules explică (pentru Dumbi):

Chiar daca Golden Retriever-ul lasa mult par e bun la inima, calm, iubaret si inteligent.
O spun din experienta deoarece am o femela de Golden Retriever.;-)

| Dumbi a răspuns (pentru AntoniaRules):

Labradorul are acelasi calitati ca si Golden Retriever. Si un Golden Retriever poate fi agresiv daca asa il cresti, cum si un Pitbull poate sa nu muste pe nimeni niciodata, daca asa l-ai crescut.

| AntoniaRules explică (pentru Dumbi):

Asa e.
Chestia este ca mie imi plac ambele rase deoarece amandoua sunt speciale in felul lor.
Mersi pentru raspuns.
O sa tin cont de el iar daca poti raspunde-mi si la cealalta intrebare cu ce rasa de catel sa mai imi iau.
Mersi!

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Golden retriever are blana mai mare labradorul are blana mai scurta