| Şandru_Robert_1999 a întrebat:

Hei! Salut TPU! Am un Cane Corso de 8 luni. Este cuminte, dar cand vede caini straini, mai ales cand e in lesa parca o ia razna si incepe sa traga. O fii din cauza ca nu prea socializeaza cu altii caini (este singurul caine de rasa din sat). Cum las putea face sa nu mai traga in lesa cand ii vede?

Răspuns Câştigător
| Shattered a răspuns:

Buna. Este in natura rasei. Cainii din aceasta rasa nu sunt prea toleranti cu alte animale, sau cu oamenii straini. Cane Corso sunt caini care au un caracter aparte, daca ti-ai luat un Cane Corso, ingrijeste-l corespunzator. Documenteaza-te si sper sa fie bine. Bafta. c;