| xAndraax a întrebat:

Hei TPU, acum o luna mi-am luat 2 caini Husky [ 2 baieti, frati ]
si s-au obisnuit impreuna. Acum sora mea a plecat si a luat unul dintre ei cu ea. Acum catelusul meu care are 3 luni de abia sta in ploaie afara si plange in fata portii [ stau la curte ] si daca il inchid in garaj pentru ca in casa nu pot sa il tin incepe si urla si plange.
imi e frica in seara asta ce pot sa fac?
Exista vreo problema daca sta in ploaie? nu vreau sa se imbolnaveasca si afara e potop.
Cum sa fac sa nu mai planga dupa fratele lui?

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Trebuia sa-i lasi impreuna.nu-l lasa in ploaie, stai cu el putin in garaj pana adoarme si inchide-l acolo, mai bine plange decat sa raceasca.

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Si eu am un husky care la randu lui a avut un frate si o sora. Eu l-am luat la o luna 1 si plangea la fel dupa frati lui si plange ff mult dar am stat cu el ma jucam incercam sa-l fac sa uite si acum atrecut peste aste acum are un an so cate va luni...