| MonstruletulDinBomboaneExpirate a întrebat:

am doua cinteze australiene, iar pe 18.05 au facut un ou in cuib. azi, 19.05 au facut inca un ou. in privinta aceasta am doua intrebari.
1. am citit pe internet ca ca multora le-au murit puiutii cand au iesit din oua. cum pot preveni asta?
2. am mai citit ca in multe cazuri fac un ou pe zi timp de 4 zile. pot face si mai multe zile la rand?
multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Anonim678903 a răspuns:

Si eu am cinteze australiene si puii nu mor cand ies din oua daca nu pui mana pe ei sau daca ouale nu cad din cuib si pot face si mai multe zile la rand sa stii.