| Esterahadid a întrebat:

Heeei! Am și eu doua păsări australiene(cinteze) ele mi-au făcut patru oua. Dupa aproape doua săptămâni de stat pe ele, ele s-au plictisit de stat pe ele și au spart un ou ai a aruncat puiul din el jos. Am luat doua oua din cuib și le-am lăsat cu unul ca sa vad ce fac cu el. Spuneți-mi cum sa am grija de cele doua oua și dacă pot contacta un veterinar (care sa îmi răspundă!)pentru mai multe detalii estera.h@yahoo.com

Răspuns Câştigător
| Xaya a răspuns:

Gasesti informatii pe net despre incubare si fa rost de un incubator daca nu esti sigura de parinti. Uneori pasarile mai sparg oua pentru ca ele considera ca nu pot avea grija de prea multi pui sau din lipsa de calciu. Daca sparg si celalalt ou ar fi cazul sa cumperi niste oua false, deci nu vor putea fi sparte, si pe cele reale le pui la incubator iar cand puii ies din ou ii pui in locul oualor false. Merge la gaini, porumbei si perusi, sper ca si la cintezele tale.

| Xaya a răspuns (pentru Xaya):

Daca nu accepta ouale false nu prea ai ce face, sa le urmaresti daca au grija de pui, daca ii bat ai tu grija de ei sau gaseste o doica

1 răspuns: