| hubbabubb a întrebat:

Am doua intrebari la care,pana acum, nu am gasit un raspuns concret.

1.Am inteles ca un pui de catel nu trebuie lasat afara decat dupa al 2-lea vaccin. Insa,in conditiile in care puiul a fost crescut la casa si,efectiv, lasat sa se plimbe in voie prin curte toata ziua(pe ciment,pamant,iarba), mai este obligatorie acea regula sau sistemul imunitar a fost intarit pana acum suficient incat sa poata fi scos la plimbare 10-15 minute pentru inceput?(Din moment ce a avut contact destul de mult cu mediul extern.)

2. Poate fi scos un pui de catel de 8 saptamani in brate 20-30 minute sau mai mult afara? Gen. carat in brate sau am vazut anumite "genti" pentru pui de catelusi unde isi poate scoate capul fara probleme dar restul corpului sa ramana acoperit. Ideea e,pot sa il scot afara fara a-l lasa singur sa se plimbe,ci fiind carat de mine?

Specific ca saptamana viitoare voi fi fericita stapana a pui de golden retriever, daca ajuta la ceva informatia big grin.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ilovegoldenretrievers a răspuns:

Hei, cel mai indicat ar fi sa il plimbi cu lesa dar nu il lasa sa faca contact cu ceilalti caini, caratul in brate este obositor si plus ca o sa ii displaca catelului iar gentine sunt de folos doar pentru cainii de talie mica happy