| Gabitzza_Gabitzza_1992 a întrebat:

Hei TPU am inteles ca acum din aprilie o sa ne verifice politisti cateii daca au microcip si sunt sterilizati si cu carnet de sanatate e adevarat?

Răspuns Câştigător
| iulia_7948 a răspuns:

Verificarea se va face in prima faza in locurile publice, adica atunci cand iesi cu catelul la plimbare, apoi se vor face verificari si la domiciliu. Daca ai caine cu pedigree, adica mergi cu el la expozitii, in concursuri, sau daca este de vanatoare, nu este nevoie sa il sterilizezi.

1 răspuns:
| nonammme a răspuns:

Da,asa este. :* Fundita? ♥