| Yzzúu a întrebat:

Am o dilema foarte mare! Nu ma pot decide ce rasa de caine sa imi iau...Alternez insa intre Pomeranian Boo si Yorkshire Terrier Toy. Si de asemenea nu ma pot decide ce sa imi iau: fara / baiat....Help please!

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Personal prefer Pomeranienii, yorkshire-ul dă prea mult a câine de purtat în poșetă pentru gustul meu. Dacă vrei sa ai pui, ia-ți femelă, dacă nu, mascul.

| Radeas1 a răspuns:

Yorkshire Terrier e foarte frumos, dacă îți plac câinii micuți, de ținut în "poșetă". Dacă îți plac câinii mai sensibli, și ești mai prefăcut/ă, mai sensibil/ă, se potrivește.
Totuși, mie îmi plac mai mult Pomeranienii.
E o diferență între mascul și femelă.
Masculul e mai jucăuș, face mai multe prostii și se joaca mai mult.
Femela e jucăușă când e mică, dar când ajunge la maturitate, nu se mai joacă, nu mai aleargă. E mai cooperantă față de un mascul, și o poți dresa mai ușor. Cu timpul devine mai morocănoasă, mai ales când are pui.

| MadaMadalici a răspuns:

Pomeranian Boo este pe departe peste ceilalti. Este de-a dreptul adorabil, prietenos si jucaus.