| VanessaStar01 a întrebat:

Am o intrebare: Vreau sa imi cumpar un Golden Retriever si recent m-am mutat in Austria. Doar ca cineva mi-a spus ca un Golden Retriever are probleme cu frigul si se imbolnaveste. Stie cineva daca e adevarat?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca vrei sa-l ti afara si pe timp de iarna, intr-un cotet bine izolat nu va avea nici o problema. Dar golden-ul nu cred sa aiba probleme grave cu frigul fiindca are par lung...
Un amstaff care are par scurt(rasa asta chiar nu e rezistenta la frig) rezista afara, dar un golden.