| wpAbby a întrebat:

Am un bichon maltez de 5 săptămânii și are 2 vaccine facute și s-a cam murdărit, după cum am înțeles nu am voie sa ii fac baie pana nu ii fac al treilea vaccin?

Răspuns Câştigător
| Imaginaţie a răspuns:

Salut, am si eu caine dar nu are nici o leagtura cu nr de vaccinuri, are legatura cu varsta cainelui. Daca are peste 2-3 luni ii poti face o baie, am vazut pe Youtube pui de cateva saptamani spalati la chiuveta de catre medici veterinari. Deci ii poti face baie linistit, intreaba-ti si medicul veterinar la care te duci cum sta treaba. Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu se recomandă spălarea puilor mai mici de 8 săptămâni. Până la această vârstă se pot utiliza șervețele speciale pentru pui sau se pot șterge cu un prosop umed.