| ZμZμ a întrebat:

FUNDA! Buna TPU! sa va spun povestea mea:In luna mai mi am luat un motan birmanez de la o femeie de prin apropierea casei mele.La vreo 2 saptamani m am dus cu motanul la femeia aceea sa il vada.Atunci am zarit alt motan tot birmanez si, vazand ca motanul meu se joaca el, l am luat si pe acela.Cam prin luna noiembrie am plecat de acasa cu parintii mei, lasandu i pe motani afara(stiind ca vor sa se joace). Nu am lipsit mult, fusesem cu parintii la vie(ca stam la tara), iar cand m am intors cu masinacryingce sa vezi? primul motan pe care l am luat(preferatul meu)era in fata portii, fara nicio suflare, mort. Fusese calcat de masina.cryingcryingSi de atunci, incontinuu plang dupa el.Era preferatul meu si nu puteam sa stau nicio zi fara elcryingSunt foarte sensibila cand vad animale chinuite, omorate si mai ales la povesti cu ele. Ce as putea sa fac sa nu mai plang atat?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Durerea pe care o simte un stapan de animale cand i-se prapadeste animalul iubit, este ca si atunci cand iti moare un membru al familiei.Jelesti! Doar cine nu iubeste animalele si nu a trecut prin situatia asta nu intelege! Trebuie sa te linistesti si sa te gandesti ca a plecat in raiul pisicilor! Mai ai unul, asa ca ar trebui sa te concentrazi cu iubirea asupra lui! Daca nu, mai ia-ti inca unul! Dar de uitat nu o sa-l uiti niciodata! Iti spune o persoana care a trait si ea situatia asta!

3 răspunsuri:
| BlackRose08 a răspuns:

Pierderea unei persoane/animal drag/a e foarte grea sad... Ai putea incerca sa iti iei alta pisica, sau altceva care sa te faca sa uiti de acea perioada tragica (bine acum nu sa uiti de pisica), dar te-ar putea face sa te simti mai bine. Daca nu, aceasta durere va disparea cu timpul. numai ca trebuie sa te acomodezi cu acest gand.
Sper ca ti-am fost de ajutor :*!

| Deea10_8134 a răspuns:

Buna.Iti inteleg suferintasad. Intr-un fel e bine sa plangi ca sa te descarci, eu am plans o gramada dupa motanul meu.Al meu a fost furat de cineva si in fiecare zi aveam speranta ca va veni, dar nu s-a mai intors. O sa mai plangi o perioada dupa el, dar incearaca sa te distrezi, incearca sa te gandesti ca toate animalele mor si daca nu murea acum, murea alta data, dar asta i-a fost soarta.Sincer imi pare foarte rau.Este foarte greu sa-ti pierzi animalutul la care tineai foarte mult.Incearaca sa te joci cu celalalt motan, acesta poate te va face sa uiti un pic de celalalt :-s.Au tercut aproape 2 ani de cand motanul meu a plecat si in tot acest timp mi-am luat alt motan cu acre ma inteleg foarte bine. Sper ca te-am ajutat.Papa:*

| EllaQuere a răspuns:

Sa te obisnuiesti ca nu mai e :d