| Nayuky a întrebat:

Hei TPU cam cat ii i-a unui caine sa invete sa isi faca nevoile afara cu plimbarea de dimineata si cu cea de seara? Exista vreo metoda mai rapida de al invata?
Dau fundita
Multumesc^.^^.^

2 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Nu prea trebuie sa inteleaga el ca asa trebuie sa faca. De obicei cand vrei sa il inveti ceva ii dai o recompensa ceva ce ii place lui sa manance da nu stiu daca functioneaza si in cazu de aculaughing.

| MrGugea a răspuns:

Eu am un pekinez de 1an si 3 luni. Cam pe la 7-8 luni a invatat sa-si faca nevoile afara. Dar ca sa se invete repede ar trebui sa-l scoti la plimbare macar de 3 ori pe zi timp de minim 30 de minute una