| Alx_Flavius_Flavius_2000 a întrebat:

Am un caine si nu stiu cum sa-l dresez sa i-si faca nevoile afara. ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il scoti afara si daca face in casa il certi, dar sa-si dea seama ca-l certi nu tu tipi si el pleaca. laughing)

| Freya1 a răspuns:

Iesi cu el afara la plimbare mai des de inceput

| Elena9328 a răspuns:

Scoate l pe afara. Lasă l sa mai exploreze o ora, doua. Pe al meu îl scoteam afara, și când se plictisea, zgâria ușa. Îl băgăm în casă. Îi făceam baie. Și așa sa obișnuit să știe că afară își va face nevoile. Când era mic, ora preferata a lui să iasă la toaleta era 3 dimineața. Am zis că mor. O luna de zile a fost chin.

| Alx_Flavius_Flavius_2000 explică (pentru Elena9328):

E bine ca l-ai invatat de mic