| minnie20 a întrebat:

Cineva vrea sa imi dea un chiuaua de 4 luni.Dar cineva mi-a zis sa nu il iau ca e rau si o sa-mi roada tot prin casa si musca etc.Dar eu totusi il vreau.Cateva sfaturi si idei? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum fiecare cu parerea lui....Eu urasc cainii mici din toata inima. Daca il iei de mic il poti invata anumite lucruri si il poti educa sa nu roada lucruri sau sa muste.Sa nu il lovesti daca face prostii.
P.S. Daca stai la curte, sa nu il tii afara peste noapte, recomandat ar fi sa il mai lasi liber ziua.
Daca stai la bloc, scoate-l zilnic la plimbare.

Daca te razgandesti iti recomand un labrador retriver. Tu decizi!

| Kushi a răspuns:

Chihuahua,este o rasa usor agresiva nu numai cu alte animale dar pot deveni agresivi si cu stapani si nu sunt recomandati pentru copii, sunt vioi, au momente de blandete dar sunt sensibili avand in vedere lipsa parului.Eu iti recomand Shih-tzu, talie mica, destept, iubeste copii si se intelege cu celelalte animale, iubitor si bland dar nu trebuie lasat sa faca ce vrea el ca ii se poate urca la cap.Succes!