| loripuf a întrebat:

Hei TPU :* Cum mi-aș putea convinge părinții să mai luăm un cățel? Am un Bichon maltese mini toy. Și mai vreau un cățeluș. Dau fundiță =)

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Motiv pe care sa il invoci: catelul tau ar avea cu cine "socializa", nu ar mai fi singur. Alt aspect:cand vei merge cu unul afara mergi si cealalalt, deci nu necesita timp in plus pentru plimbare.Dar sa stii ca pot fi si dezavantaje: costuri in plus, timp in plus pentru ingrijire.

| loripuf explică (pentru ElenaSA):

Și ce câine aș putea lua? happy Vreau tot așa micuț

| ElenaSA a răspuns (pentru loripuf):

Aici alegerea iti apartine.Dar cainii micuti nu traiesc foarte mult. Ale impreuna cu parintii.

| loripuf explică (pentru ElenaSA):

Pai nu contează numai dați-mi idei! =)

| IAmDepressiveSoGetTheFuckOutOfMyWay a răspuns (pentru loripuf):

Chiuaua sau yorkshire terrier

| RedNose a răspuns (pentru ElenaSA):

Bichonul maltez e bichon maltez, mini toy nu exista. Aceasta denumire a fost pusa de niste samsari nu are treaba cu rasa. Rasele de caini pot fi de talie mica, medie, mare nu exista toy sau gigant.

Rasele de talie mica traiesc cel mai mult, pot atinge si 18 ani, pe cand un caine de talie mare traieste cam 10ani.

Rase de talie mica: bichon havanese,frise sau bolognese,shih tzu,yorkshire terrier,westie,pomeranian,papilon,pechinez,boston terrier,pug,bulldog francez,caniche pitic,schnauzer pitic, pinscher pitic, cocker, teckel, beagle si cavalier king. Cam astea ar fi.

7 răspunsuri:
| loripuf explică:

Și vreau să mai îmi dați idei de căței mici înafară de Chihuahua

| laluta a răspuns (pentru loripuf):

Pai poti incerca un Bichon Havanez Minni Toy. Este foarte mic si jucaus. Socealizeaza mult mai bine ca alte rase cu semenii sai (cainii). Vrei mai multe detalii?
Pai... are mai multe culori:
Pe burtica alb iar pe restul corpului este ombre. Pe la urechi are putin negru.
Poate te intrebi de unde stiu. Pai am si eu unul (e fetita) o cheama Lyssa.
Sper ca te-am ajutat. Nu este nici chiar asa de scump daca stii unde sa cauti.