| DanyPikachu a întrebat:

De la un timp pisica mea tot face pipi pe jos in baie.
Curata nisipul in ladita si dupa face pe jos.Inainte isi facea nevoile pe un gen de nisip format din pietricele albastre, in forma de cristale...si de cand i'am cumparat nisip(nisip normal) face doar pe jos...Nu stiu ce sa mai fac.O fi din cauza ca i'am schimbat nisipul?
P.Stongueisicuta,de mica, nu a fost crescuta de mama.Mama lor i'a abandonat si ea este una din cele 2 pisicute care au supravietuit.Singura mama a fost bunica mea, care le'a dat lapte cu siringa.Am observat ca ea mai ridica funduletul in timp ce face pipi si mai da pe perete(cateodata).

1 răspuns:
| DenissaRoxana a răspuns:

Nu are importanta daca iai schimbat nisipul. Si eu la pisica mea i l-am schimbat de doua ori si tot la litiera a facut.
Probleme pot fi mai multe: folosesti o litiera? (daca nu, chestia pe care o folosesti poate este prea mica).
La pisici trebuie in fiecare zi, sau odata la 2 zile (eu asa ii fac la a mea).
Trebuie sa aiba litiera intr-un loc linistit, nu unde treceti tot timpul etc.
Iar treaba cu ridicatul fundului, isi marcheaza teritoriul sau vrea sa anunte masculii ca este in calduri.