| Adrian1555 a întrebat:

Hei TPU
Deci vreau sa imi iau animal de companie
Ceva sa nu fie prea zgomotos
Sa nu trebuiasca sa iasa din camera mea ( pentru ca doar acolo vreau sa il tin) Si usor de intretinut
Eu ma gandeam la 2 pesti, e ok sau?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pesti, broasca testoasa, hamster, soarece sau porcusor de guineea!

Pisica nu-i recomandata, pentru ca ar mieuna intr-una, fiind tinuta intr-o singura camera si nu poti sa-i tii olita de noapte acolo, impreuna cu mancare.

| anonimg a răspuns:

La acvariu ai nevoie de instalatie care să producă bule de aer, si aceasta este oarecum zgomotoasă. Peștii îi vei găsi peste noapte cu burțile în sus dacă nu stii cum să ai grijă de ei. Apa trebuie oxigenata mereu, iar temperatura ei trebuie să fie constantă. Altfel îi vei băga numaidecât la tigaie.

| missfatadelatara a răspuns:

Perfect. Sau o pisica.

| Auroradi a răspuns:

Peștii nu fac zgomot, e liniștitor. Dacă îți iei pisica NU O ÎNVAȚA SA SE CULCE CU TINE IN PAT. Deși pare dragut. Se va urca pe tine, te va trezi noaptea. Si partea naspa e ca nu o poti dezvăța.