| w0nderboy a întrebat:

Vreau sa-mi iau un animal de companie usor de intretinut, ( eu as vrea un pug, dar nu-mi permit luxul asta ), asa ca ma gandeam la un hamster sau o broscuta de acvariu, voi ce prieteni de companie aveti? Si la ce pret sunt hamsterii sau broscutele? Multumesc anticipat, funda.

Răspuns Câştigător
| anonsiam a răspuns:

Hamsteri-20 lei
Perusi-46 lei
Eu am perusi si hamsteri (combinatia perfecta laughing ) Cu perusii nu prea ma joc desi e frumos atunci cand incep sa cante happy Hamsteri hamsteri hamsteri. Am doua hamstere si te asigur ca te joci cu ele toata ziua. Iti recomand sa-ti iei un hamster pitic, si tanar, poate chiar bebelus ca sa se acomodeze usor cu prezenta ta si astfel este mult mai jucaus

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am un hamster si nu e costisitor la intretinere, pana in 50 de lei ar fi pretul

| anonsiam a răspuns:

PS.:
Avantajele hamsterilor:
` Nu miros
` Mancarea, rumegusul si eventual niste stixuri sau roscove sau salate pentru. ascutirea dintilor, desi asta nu e foarte important
`O cusca de hamsteri, ei bine daca nu vrei una mare, ci una "ok" cu rotita, suport de apa si mancare, scara si casuta costa in jur de 50 lei
` Sunt animale care pur si simplu sunt adorabile si sprintene. Repet: I-ati un hamster bebelus-tanar deoarece astfel te vei putea juca usor cu ei, fara sa fie nevoie de muscaturi sau mai stiu eu ce alte "probleme".

^_^

| anonsiam a răspuns (pentru anonsiam):

Ce ametita sunt. Corectez: Mancarea, rumegusul si eventual niste stixuri sau roscove sau salate pentru. ascutirea dintilor, desi asta nu e foarte important nu sunt prea costisitoare

| russian1995 a răspuns:

! eu am 3 hamsteri, imi plac foarte mult, nu sunt foarte prestentiosi, nu fac nici multa mizerie! si pretul, pe doi normai am dat 19 lei si pe cel pitic 32, eu sunt din constanta, dar nu cred ca in alte orase poate fio mai scump!

| TheBearandWolfLover a răspuns:

Eu am un caine maidanez. Sunt foarte prietenosi si nu sunt pretentiosi.
Hamsterii sunt in jur de 15 lei pe Okazii.ro, iar broscutele (tot pe Okazii), ei bine, am gasit doua la pretul de 70 lei. Sper ca ti-am fost de folos!

| Sabby10 a răspuns:

Eu am 2 perusi.Sunt niste animale energice, ce pot invata multe trucuri si pot vorbi daca ai multa rabdare cu ei.Eu i-am luat cu 25 lei fiecare.Ati recomand, daca vrei sa ati iei un animalut de companie, sa ai iei dintr-un targ direct de la crescator.1.sunt mai ieftini.2. al poti intreba pe crescator despre el. Funta