| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.

Eu caut o rasa de caini care raman mici.
Dar nu fara par si cu prea mult par,nu cum e bichon sau terrier(sau cum se scriu)
Ca vreau sa-l tin in casa(ma rog pe terasa ca cu copil mic nu pot dar ma rog,e problema mea unde-l tin)
Ideea e ca vreau sa-l tin jumate in casa si jumate afara,sa nu aiba mult par dar nici sa nu fie chel
Si sa ramana mic.
Va rog dati-mi niste rase de caini care sunt dragute si frumoasa si cand se nasc si sunt mici si cand cresc(SI RAMAN MICI)

Dau funda, va rog ajutati-ma

Mersi

Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

Hmm? mici si cu parul scurt? as opta pentru un chihuhua :-s. Sunt buni ca si catelusi si mititei. Poti lua un pechinez cu parul scurt thinking [ exista ] dar trebuie sa te interesezi tongue.

20 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Buldogul francez, tekelul, etc

| Rafaela_Andreea_1993 a răspuns (pentru MMihai):

Chihuahua poate, dar eu am pechinez si sa stii ca e extraordinar! De a lungul timpului bumai rasa asta am avut!

| florin1979 a răspuns:

Soricarul are blana scurta, aspra si maronie. e usor de intretinut latra mereu si e dragut :) http://www.infocaini.ro/......-sau-scurt

| FiddleStick a răspuns:

Bulldog e cea mai frumoasa rasa de caine.Ti l-as recomanda cu placere!

| pwp a răspuns:

Pekenez.
E micut, frumos, mananca putin love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, nu ma asteptam ca intr-o zi sa am atatea, o sa ma uit la fiecare ca sa stiu la cine dau funda si iertati-ma daca nu primiti funda

Ms mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte multi ati raspuns la fel, nu stiu care sa primiti funda, cred ca nu o sa va dau la nici unul.
Va multumesc si imi pare foarte rau pentru asta si sper sa nu fiti suparati pe mine

| Trynda a răspuns:

Bulldog-ul francez. Mops.

| emag a răspuns:

Pechinez, dupa parerea mea, e cel mai potrivit.

| Frumusika180 a răspuns (pentru emag):

Si eu cred ca ar fi potrivit, fiindca am si eu unul si a ramas mic si nu creste decat un pic si apoi nu mai creste deloc si este fff dragut si jucaus... big grin

| emag a răspuns (pentru Frumusika180):

Si al meu e la fel, si chiar mananca putin in comparatie cu alte rase de caini

| Frumusika180 a răspuns (pentru emag):

Si al meu mananca putin. Il cheama Puffy :-)

| emag a răspuns (pentru Frumusika180):

Eu pun nume mai "ciudate" il cheama Lupusor

| PiTbuLuL a răspuns:

Pitbull sau rottweiler alegelaughing.

| tudorviorel a răspuns:

Cel mai raspindit pe la noi si usor de gasit rasa pekinez. coker dar sint cam scumpi

| lov3u a răspuns:

Bishon, e un caine mic si dragut

| J0keR1797 a răspuns:

Eu zic ca Bichonul ar fi cel mai potrivit pentru ca ai putea sa il tunzi si ramane mic si este foarte jucaus, dar nu cred ca rezista la frig daca l-ai tine pe terasa

| EmaRossy a răspuns:

Chiuaua,pichinez,chow chow(au blana dar nu foarte mare) si totusi, bichonul are PAR nu blana, iar parul nu ii cade foarte mult, de exemplu am eu o fetita bichon si ii cade parul doar cand o pieptanhappy funda?