| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am cumpărat un bichon maltese si are varsta de 7 saptamani si are doar 1 vaccin si o deparazitare.
Urmează sa-i fac si restul.
Credeti ca pana le fac si pe celelalte pot sa iau cumva vreo boala de la el?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista niciun pericol pentru tine. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa duci catelul la veterinar in conformitate cu schema de vaccinare indicata!

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu.

| Începătorul988 a răspuns:

Nu. Eu catelusa mea am cumparat-o la varsta de 2luni jumatate, si primul vaccin i l-am facut la 3luni. Grija mare unde ii faci vaccinurile, pe mone ma chema din luna in luna, si cand am fost la alt veterinar mi-a spus ca nu se face vaccinul lunar dupa o anumita varsta(mie deja trebuia sa imi de-a la 6luni, si el ma tot chema lunar), dar foamea e mare la veterinari pentru nici macar 100ron.

| anonim_4396 explică (pentru Începătorul988):

Păi cam cat costa vaccinurile?
Am auzit ca cinema mi-a spus 30-50 de lei.
Costa mai mult?

| Începătorul988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde. De la 50ron in sus