| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am luat un cățel bichon maltese in varsta de 7 saptamani si eu stau la bloc
Cum pot sa il fac sa isi faca nevoile intr-un singur loc.
El sta pe balcon si efectiv i-am pus ziare sa faca acolo si nu face.
Cum ii dau drumul de pe balcon imediat face unde apuca.
Ce sa fac?
Ajuta daca ma duc si ii cumpara covorase pentru iei?
Am citit ca au un miros care ii atrage.
Dar nu stiu.
Spuneti-mi!

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, covorase, mai intreaba la petshopuri sau la vet vezi si pe net ce zic oamenii.
Pana la 3 luni cand ii termini imunizarea si nu are voie afara ai ceva de tras.
Dupa ce papa si bea apa du-l pe covoras si pune-l sa faca pipi - da, e greu, dar decat in toata casa mai bine pierzi 10minswinking

| Mihail69 a răspuns:

Poti sa cumperi niste covorase pentru el si sa pui acolo pe balcon o cutiuta mai mare cu nisip. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Păi si cum il învăț sa faca la covoras?

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Da poti sa ii iei coboras sau pempers. Dar totul depinde de tine ca tu il dresezi sa faca intr-un anumit loc.