| LeGoLaS25 a întrebat:

Mi-a zis un vecin ca le pune o data pe saptamana otet la iepuri in apa ce efect are asupra.Si ce otet se da de mere sau otet normal de care punem in mancare?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

La magazinele naturiste se gaseste otet din mere cu miere. Sub nici o forma nu pune otet de la alimentara fiindca poate fi in cele mai multe cazuri falsificat chiar daca scrie ca-i din vin pe el.

Asta ca recomandare de urmat privind otetul, lucru sigur, insa in ce priveste efectul la iepuri habar n-am, imi pare rau, pana acum n-am mai auzit.

La oameni spre exemplu are rol in curele de slabit, poate diminueaza din grasimi fiind iepuri in captivitate care nu prea misca...

| LeGoLaS25 explică (pentru AlexanderAdrian):

Am si eu otet de mere dar nu cred ca ii cu miere trebuie sa aiba neaparat miere?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LeGoLaS25):

Nu trebuie dar din pacate ala e sigur, si e pur si simplu o marca ce se comercializeaza la magazinele naturiste. Cred ca adaosul de miere ii mai ia din tarie sau e adaugat in procesul de fermentatie a merelor direct nu stiu. Exista otet de miere obisnuit prin supermarketuri parca dar eu n-am incredere ca nu e falsificat. Pe unele scrie de ex cu aroma de mere, clar e fals

| LeGoLaS25 explică (pentru AlexanderAdrian):

Da dar am eu facut de mine acasa otet de mere ii fara miere pot sa ii pun asa sau sa ii pun si o lingura de miere?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LeGoLaS25):

Sincer nu stiu ce sa-ti spun, daca n-a iesit prea tare nu cred ca mai e nevoie.

1 răspuns: