| prunky99 a întrebat:

Nu stiti care sunt conditiile pentru a scoate un animal(caine) din tara? Eu merg in Grecia prin Serbia si Muntenegru!

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Buna!
In primul rand, ai nevoie de pasaport. Iti iei de la medicul veterinar din cate stiu si sa aiba si carnet de sanatate cu vaccinurile facute.
Ar fi bine sa mergi cum e legea legata de caini din tarile astea, mai depinde si ce rasa de ex. daca e pitbull, in unele tari nu este acceptata rasa si ar fi bine sa scrie pe carnet orice altceva in afara de pitbull sau metis pitbull.

| NeymarJr11 a răspuns:

Fai pasaport,