| Ionakaandru a întrebat:

Pisica bunici mele a facut pui, asa ca
m-am gandit sa adopt si eu unul.Eu locuiesc la bloc iar pisicuta s-a acomodat foarte repede avand in vedere ca am luat-o de la 2 luni. Eu si mama ii acordam multa atentie si o iubim foarte mult, insa am o problema cu tatal meu, el nu accepta animale in casa si nu suporta pisica. Desi o am de cam 8 luni, inca nu s-a obisnuit cu ea si insista sa o duc inapoi la bunica.Nu ar fi un lucru tocmai rau, insa pisica s-a obisnuit cu traiul de apartament si este foarte rasfatata. Bunica mea are deja 3 caini si 6 pisici si nici ea nu vrea sa o mai accepte pe aceasta. Pisica mea e cam rautacioasa cu animalele straine, neavand prea des contact cu ele pana acum, iar cu bunica nu cred ca se va intelege foarte bine deoarece nu e genul de persoana care sa ofere atat de multa afectiune cu cat e obisnuita pisica.Plus ca aceasta e cam bolnava,a avut cistita si o scurgere de puroi din fund,iar veterinarul ne-a zis ca i-au fost afectati rinichi, iar litiera trebuie sa fie curata in permanenta. Bunica fiind cam batrana nu cred ca ii va schimba regulat nisipul. Tata nu accepta nici in ruptul capului sa o pastram, ba chiar m-a amenintat ca o va arunca pe geam daca nu o duc in maxim o luna si chiar il cred in stare la cat de mult uraste aceasta pisica.Ce sa fac sa il conving sa o pastram la noi?

Răspuns Câştigător
| delia07m a răspuns:

Buna! Si eu am o pisicuta de 2 ani.Acum 3 ani aduceam in casa pisici mici de pe strada si ii tineam in casa dar parintii mei ii dadeau afara! Si acum doi ani mama a vazut ca imi strang bani pentru o pisica de rasa asa ca mi-a adus una de la tara.Si tatal meu nu a fost de acord deloc.A dat o si afara din casa o data, dar am luat o inapoi.I-am spus ca si eu, si mama o iubim si daca tu nu tii la pisica asta nu inseamna ca nu trebuie sa tii la noi.I-am zis sa incerce sa o iubeasca, iar acum o iubeste la nebunie! Sper ca te-am ajutat! funda?

1 răspuns:
| BattlePants a răspuns:

Vorbeste cu el si vezi ce nu-i convine la ea si dupa incearca sa schimbi ce nu-i convine la ea! Funda?