| blackmoon8744 a întrebat:

Hei, TPU! Pisica mea, Acadea(nu radeti de numele ei!), este slaba inca din nastere. Mananca foarte bine. Are vreo boala?

Răspuns Câştigător
| Pufulinna a răspuns:

Hey @blackmoon8744. E posibil ca pisicuta ta sa fie bolnavioara sau cel mai posibil asa e rasa ei, mai slabuta. Daca zici ca mananca bine probabil asa e soiul ei. Daca era bolnava nu avea pofta de mancara.Pentru orice eventualitate o poti duce la un veterinar, ca sa fii sigur.
Bafta! Fundita? love struck

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Poate are viermi intestinali,acestia consuma o cantite mare din organismul animalului,simptomele sunt diverse,depinde de fiecare specie de parazit.
Nu pot acorda un diagnostic potrivit,fara sa analizez animalul,sau starea sa,du-te de urgenta la cel mai apropiat centru de spitalizare veterinara,daca are viermi paraziti gravi(tenia,limbricul),pot fi fatali,produc si moarte daca ii lasi sa avanseze.
Nu e un motiv as amare de ingrijorare, doar du-te la veterinar, fa-i o deparazitare interna(nu costa mult, depinde de calitatea si durata dozei, cel mult 50lei) si poti dormi linistit.

| EvangelineLovin a răspuns:

Imi place numele happy nu are nimic, asa e ea de felul ei. si pisica mea era oarte slaba inainte daca o vedea careva zicea ca nu-i dau eu sa manance, dar asa era ea. dupa ce am sterilizat-o s-a ingrasat. deci nu are nicio boala.

| irinathuglife a răspuns:

Daca mananca foarte bine nu cred ca are vreo boala.Cel mai bine o duci la un veterinar si vei stii daca are vreo boala sau nu.

| Adryanna2000 a răspuns:

Nu cred ca este bolnava ci pur si simplu asa este ea; nu toate animalele sunt grase. Daca vrei sa te linistesti te poti duce cu ea la veterinar.

| CaffeBoy a răspuns:

Nici n-am vazut-o si tu intrebi daca e bolnava, te astepti sa avem paranormale?
Daca traiesti in lumea reala du-te la veterinar, daca nu asteapta sa intre baba smaralda pe TPU sa prezica ce boala are