| Alllllexandra a întrebat:

Hei, va rog e urgent, acum a venit tati de la plimbare cu catelusul meu (bichon maltese) si schioapata ingrozitor sad isi tine labuta stanga din fata bleaga si si'o linge intr'una si tremurasad de abia sta jos. E duminica, nu pot sa'l duc la medic, ce sa'i fac?sad

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Medic! Pana maine, sa stea la cald, sa bea laptic.

| mihai69 a răspuns:

Nimic. Lasă-l în durerea lui, că mai mult decât să-i lingi tu lăbuța în locul lui, n-ai ce-i face. Probabil a călcat în vreun ciob. Eventual încearcă să vezi dacă nu are un corp străin rămas înfipt în pernuțe sau în pielea dintre degete.
Dacă ai Rivanol prin casă - o badijonare pentru dezinfectare.

| Alllllexandra explică (pentru mihai69):

Nu,acum poate sa se sprijine in labuta din fata, dar labuta din spate dreapta o tine in aersad si are spasme cu ea, si sta ciudat, nu are nimic infipt fiindca se linge pe osul acela de dinaintea pernutelor sad

| Kriss96 a răspuns:

Du-l la vet.

| Admunssen a răspuns:

Ce inseamna "bleaga"? Nu o poate controla? Cel mai bine la un veterinar cat de repede, Pana atunci poti inspecta labuta fara sa o rasucesti si sa o palpezi foarte usor peste tot, sa vezi daca are vreo rana sau vreun tep, aschie sau altceva.

| Cloudless a răspuns:

E lovit, du-l la veterinar. Posibilitati in legatura cu motivul cred ca deja leai gandit.

| Alllllexandra explică (pentru Cloudless):

Maine de dimineata se duc parintii cu el sad

| Cloudless a răspuns (pentru Alllllexandra):

E bun atunci, acuma lasa-l sa se odihneasca si la fel si tu, ca te-ai agitat prea tare.