| LeeSeol a întrebat:

Am o catelusa, Zara si cred ca este bolnava... Are urechile si nasul reci, tremura, nu mai mănâncă, are un fel de iritatie la cate un deget de la fiecare labuta, tine coada intre picioare, nu prea mai reactioneaza cand o strig... A, si se linge pe iritatia unde nu mai are par.
Ce are? Ce pot sa-i fac? Doctorul veterinar este la mare sad
Va rog sa ma ajutati! E urgent!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acolo există doar un veterinar? Locuiești la țară? Ia cățelul în brațe și ia autobuzul spre cel mai apropiat oraș, acolo oricine te îndrumă către un cabinet veterinar din apropiere.
Ori, roagă un vecin să te ajute cu transportul, în orice sat, o mulțime de oameni, fac zilnic naveta spre oraș.
Cauzele pot fi multe, are o infecție, care-i poate fi fatală, dacă nu ajungi cu ea, RAPID, la un cabinet. Sănătate amândurora!

| LeeSeol explică (pentru floresdemayo):

Nu sunt la sat, dar am încredere într-un singur veterinar din cauza unei experiente neplacute. Acel veterinar a venit azi, problema e ca si rezolvată. Multumesc!

| Danielbosss a răspuns:

Pai pentru a putea vedea daca este bolnava sau alt ceva du-te la un doctor de animale si acolo doctorul iti va spune ce are. Sper ca te-am ajutat.