| sksjsnnsns a întrebat:

Hei, vreau sa cumpar/adopt un doberman de 8-10 saptamani in Romania si sa il aduc in Uk unde locuiesc. Puteti sa-mi spuneti ce anume trebuie facut pentru a il putea lua cu mine? Stiu ca as putea lua unul din Uk si sa fiu scutita de probleme, insa preturile sunt mai bune in Romania si vreau sa ii tai codita si sa-i decupez urechile, fapt ce este interzis in Uk insa pot detine un caine cu codita taiata si urechile decupate numai daca interventiile sunt facute in afara. Sfaturi, oricine?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa-i faci pasaport, ceea ce implica vaccinarile la zi, chip-area, adeverinta medicala si preferabil si atestatul de pedigree.