| andreedeed5a a întrebat:

Hei. Vreau sa îmi cumpăr un nou telefon si nu stiu pe care din cele două să-l aleg : primul este Allview p8 eMagic si al doilea este Blackview Ultra.
Referitor la Android, primul îl are de 6 parcă iar al doilea de 4.4.
Referitor la camera, primul are 13mp pe spate și 5 pe fata, la fel si al doilea.
Amândouă sunt frumoase in felul lor, însă parcă Blackview ar atâta un pic mai bine, are aspectul unui iphone.

Ce ma deranjează la Allview e ca nu are husa de silicon, în tjmp de Blackview are.

Care dintre cele două este mai bun?

4 răspunsuri:
| BeautifulSunflower a răspuns:

Nu ti lua Allview, vin cu defecte din fabrica, nu ai vazut ca toata lumea se plange de ele, chiar si aici, pe TPU? Si eu am avut p6life si daca urmaream 3 video-uri pe Youtube dupa aceea nu mai mergea sa accesez nimic prin internet si trebuia sa ii dau restart. La altii nu se aprinde din prima, nu le apare iconita de la camera, diverse. Eu acum am Asus Zenfone 3 Max si sunt de parere ca este printre cele mai bune telefoane. Si nu te lua tu ca p8 are 13 mp ca o sa ti faca pozele maxim de 8 mp, bateria mie imi tinea 30 de minute.

| andreedeed5a explică (pentru BeautifulSunflower):

Adică ar câștiga Blackview aici?

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru andreedeed5a):

Da,dar o sa iti fie destul de greu cu acel Android, si iti spun eu ca o sa rada colegii ca e imitatie de iphone, etc. De ce nu te gandesti la Asus Zenfone 3 Max, are camera la fel, Android mai bun, senzor de amprenta, ma tine bateria 1 zi si jumate si stau non stop pe el, mi-a cazut de 1000 de ori pe jos, nu are nicio zgarietura(nu are folie sau carcasa), si l am luat cu 902 lei pe xdigital. Este aparut anul acesta in iulie, deci are tehnologia noua.

| ClaudiuXC a răspuns:

Spune un buget si iti recomand eu dupa parerea mea un telefon, precizeaza daca secound sau pret din magazin.