| Fulea_Andreea_1993 a întrebat:

Heii!
Ma numesc Andreea si am 12 ani.
Eu ma cert zilnic cu părinți mei. Am o cățelușă de un an si trebuie sa o duc in fiecare zi afară si nu vreau... De aproape 7 luni m-am despărțit de un băiat si am suferit mult si i-am cunoscut prieteni... Si de atunci tot cu ei merg afara...dar acum sunt pedepsită din cauză ca eu nu prea am voie departe de casa si nu înțeleg de ce?
Tatăl meu este sever si câteodată ma si bate.....si doar in prieteni găsesc sprijin...
Si mi-as dori din tot sufletul sa nu ma mai cert cu ei!
La ei exista multe motive de ceartă.
Mai ales ca m-am apucat si de fumat si cu acei prieteni ma simt bine...
Ma lasa afara doar până la ora 20:30 si nu știu cum sa îl conving sa ma lase mai mult.
Dacă ma puteți ajuta cu niște sfaturi...
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Dodgge a răspuns:

Saracul caine nu are nici o vina ca tu ai probleme personale.
Daca te-ai si apucat de fumat ca sa fii in spiritul turmei atunci o sa ai o viata tare nefericita incercand sa fi pe placul altora.
Esti copil deci du-te si te joaca.

3 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Au mare dreptate! Nu e prea ok ce inveti tu in gasca aia.Maine ce o sa faci? Te droghezi? Sex? Mai bine plimba cainele si lasa prostiile.

| lucian_2018 a răspuns:

La varsta asta sunt multe lucruri pe care nu le intelegi. Cum sa fumezi de la 12 ani? cum sa ai un prieten la 12 ani? te-ai despartit de 7 luni...clar ai de la 11. Lumea ta ar trebui sa fie langa jucarii. Si eu as fi facut la fel in locul parintilor. Trebuie sa intelegi ca nu iti vor raul. Ai vrut caine, atunci ai si responsabilitati fata de el.
Du cainele afara in fiecare zi, uita de iubiti ca nu iti intelegi tu sentimentele la varsta de 12 ani. 20.30 este de ajuns. Cand vei creste mai mare, o sa te lase mai mult.

| Sidonia07 a răspuns:

Doamne... la 12 ani faceam chiftelute din noroirolling on the floor poate ar trebuie sa fi mai responsabila, sa ai grija de catel, sa lasi tigarile si anturajul. poate asa o sa aveti o relatie mai buna.