| xxOreos136xx a întrebat:

Heii TPU, Am o catelusa Canich de 6 luni, si ieri i-a cazut un dinte este normal ca la varsta ei sa ii cada?
Si inca o intrebare :
Catelusa mea este Canich, dar nu-mi pot da seama ce fel de Canich este, are 6 luni si arata mai tanara.

Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Bun, este normal sa ii cada, eu am avut un beagle si la varsta de 5 luni au inceput sa ii cada dintii. Sa stii ca o sa ii cada, iar daca vezi dinti prin casa nu te spreria. Cainele meu cand se juca cu mine, ma musca din joaca, iar intr.o zi i.a cazut un dinte cand m-a muscat si eram me maneca.numai sange. Nu te speria deoarece este normal. Pai eu ma pricep foarte vine la rase de caini insa, nu conteaza neaparat rasa exacta. Adica nu imi pot da seama ce rasa e pana nu vad o poza. Imi doresc ca, cainele tau sa traiasca.mult si sa nu se intample acea nenorocire prea devreme sau sa il vinzi. Iti doresc tie si catelului tau nymai bine si multa sanatate.

1 răspuns:
| Lou222 a răspuns:

Multumesc:* Sper ca te pot ajuta daca mai ai nelamuriri. Daca nu esti sigura de ceva sau esti indecisa poti sa imi trimiti mesaj.