| lallalle a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru cunoscatori. Am o catelusa Bichon Havanez, are 4 luni jumate si cantareste 3, 6 kg. Este normal pentru varsta ei?

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Buna! Un bichon havanez trebuie sa aiba intre 3 si 6kg la maturitate. Dupa parerea mea, din ce zici tu pare cam grasut la 4 luni,dar cel mai bine mergi cu el la veterinar, il va vedea si-ti va spune(eu nu-l vad, daca l-as vetea ar fi mai usor sa-ti spun).
Ca un sfat: nu mai compara cainele tau cu altii fiindca nu toti cainii sunt la fel, depinde structura de parintii, genetica etc.
Sa-ti traiasca!

| OnuOnulică a răspuns:

Nuu!
Ar trebui sa fie mai grasa putin macar la 5 kg!