| Anonimeeeuser a întrebat:

Heii TPU in cateva zile imi voi cumpara si eu un amstaff. femela si nu am nicio idee legata de nume. ma ajutati si pe mine va rog? Multumesc :*

11 răspunsuri:
| CatalinaMarina a răspuns:

Adonia,Akita,Alma,Tasha,Belle,Cora,Dona,Kate,Lexis,Maya,Molly,Nissa,Queen,Reia,Sara,Sasha,Tara,Cassie,Aysha, Hera, Iris

| RedNose a răspuns:

Mascha(Mașa)-nume german, e perfect daca vrei un nume mai deosebit, care nu il auzi la toata lumea(gen sara, maya, tasha etc). Asa o cheama pe amstaffitza mea. Are 2 luni si o am de 5 zile.

| RedNose a răspuns:

De unde iti cumperi puiul? Canisa sau anunturi pe internet? Daca e anunt de pe internet te-ai interesat de ataxie? o boala foarte intalnita la amstaffi. A mea e din canisa ducipal kennel, am dat ceva e ea, dar stiu ca e 100% pur, nu e jumatate pitbull si jumatate amstaff sau jumatate maidanez si jumatate amstaff...
Cand iti iei puiul intra pe www.amstaff.ro si deschide un topic cu catelusa. Acolo este o comunitate care detin in mare parte amstaffi, de la care poti primii sfaturi si de unde poti invata multe.

| RedNose a răspuns:

Eu am o femela amstaff de 2luni si 3 zile, o am de aproape o saptamana si eram la fel ca tine.
Daca iti cumperi femela si vrei un nume nu foarte popular iti sugerez Mascha (Mașa).

p.s. ai grija sa fie de rasa, sa nu iti iei vreun pitbull, mix de amstaff-pit sau in cel mai rau caz mix amstaff-maidanez. eu am cumparat-o dintr-o canisa (ducipal kennel) si sunt foarte multumita de ea. are temperament specific rasei amstaff si am dovada ca e 100% amstaff, are pedigree singurul act care dovedeste ca ai caine de rasa, chiar daca parintii puiului arata a amstaff nu stii ce are in spate, poate de ex mama sa fie mix de amstaff-maidanez si sa arate a amstaff, iar puiul poate mostenii trasaturile bunicilor. Ai grija! Cand iti iei te astept pe www.amstaff.ro sa prezinti puiul acolo, vei primii sfaturi si tot ce ai nevoie.

| Grimmjow69 a răspuns:

Foxie
Sandy
Becka
FeeFee
Maggie
Mella
Libra
Wolfa
Bonnie
Sasa
Cora
Kira
Muna
Hera
CiraNena,
Carla,
Stinki,
Colly,
Happy,
Honey,
Leyla,
Lessy,
Accky,
Rocka,
Maya.
Sasha
blaky
lizi
luchy
daisy
princess

| ReusxD a răspuns:

Bell, Layla, Luzy, Lucy

| moilolyta09 a răspuns:

Bella
Linda
Blacky
Sasha
Tasha
Cleo
Heidy
Amanda
Anita
Daisy
Darla
Karla
Lady
Lassie
Larry
Liona
Marlin
Melody(iubesc numele asta)
Spencer
Aria
Tequila laughing
Emily
Yaris
Ada
Kitty
Kate

Sper ca te-am ajutat! :*

| Marzipany a răspuns (pentru moilolyta09):

Bella este numele pisicii mele laughing

| MikiMIHAI1324 a răspuns:

Sall vrei nume de caine femele ia uitete aici http://animale.acasa.ro/......12820.html

| Pisicutayna a răspuns:

Aici gasesti nume de caini : http://www.animale.ro/nume-de-caini
(sunt si de femele si de masculi)

| MyTedyBear a răspuns:

Buna!
Acest articol iti poate fi de ajutor:
http://animale.acasa.ro/......-8381.html