| joaxenul a întrebat:

Heii TPU puteti sa imi spuneti va rog avantajele in a avea un caine metis? am unul dar unii din prietenii mei rad de el ca nu e de rasa totusi el e cel mai tare catel pe care l-am avut FUNDA

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Inseamna ca idiotii aia nu sunt prieteni tai.
nu e de rasa? ce conteaza e al tau si il iubesti,
avantaje 1 e unic
2 e mai rezistent la boli decat cei de rasa
3 e al tau si asta e doar ce conteaza

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Un caine de rasa ofera ce poate oferi si unul metis: iubire, prietenie, loialitate, distractie, prostioare.
I-a intreaba-i pe prietenii tai daca cumva cainii lor au pedigree, in caz ca nu au si cainii lor sunt la fel de metisi ca si al tau.
Pedigree-ul e singurul act care dovedeste ca un animal este 100% pur, in el apar parintii, bunicii, strabunii si stra-strabunii animalului. Daca zice ca nu au pedigree, dar sunt de rasa, zi sa caute pe net daca un caine fara pedigree este de rasa.

| cateluuus a răspuns:

Avantajele sunt :
este mai rezistent la boli
e unic
se obisnueste stilului de viata
Ps si eu am patit la fel si ma simteam groaznic chiar daca toti spuneau ca e metis dar nu imi pasa :Indiferent ca e de rasa sau metis toti sunt caini!