| IoanaMontana a întrebat:

Heiiii! Am un Bichon Maltese și are 3 luni. (pe 10 luna asta, e ziua ei. Face 4 luni. Yuppiiii!). Eh. Și.. Știți cum sunt Bichoni, nu?
Cu părul lunggg...Așa vreau să fie și cățelușa mea, dar nu știu cum să-i îngrijesc parul ca sa-l aiba asa..Acum il are creț.
Mă puteți ajuta?
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Foxyyyy a răspuns:

Am si eu Bichon Maltese, dar a mea are 3 ani.Tocmai pentru ca au parul mai cret trebuie pieptanati cam de 2-3 ori pe zi, deoarece parul lor se incalceste destul de repede.Vara este bine sa o tunzi deoarece ii va fi foarte cald cu parul acela, oricum ii creste repede inapoi.

| Anonim5566 a răspuns:

O sa i se indrepte pe masura ce creste,

| Issa20sb a răspuns:

happy o sa ii creasca ai rabdare big grin depinde si de parinti... daca are parul cret sau lins tongue (si au am unu havanesse) banuiesc ca vrei sa ii faci codite tongue cu fundite etc....ai rabdare ca ii in crestere Ps:cand il tunzi sa ii tunzi corpul da capul nu il mai tunde happyii va creste

| Geanina123Geanina a răspuns:

Pai,doar la frizerie se poate face asta, dar poate altii au o idee mai buna. Sper ca te-am ajutatwinking