| Bog15 a întrebat:

HELLO,

Papagalul Micul Alexandru vorbeste - in sensul poate fi invatat sa imite, sau nu?
Am inteles de undeva ca e e bine sa il ai singur, daca e cu pereche nu va invata niciodata.
Funda.
Ms

4 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Da daca e cu pereche nu va invata. Poate si imita, dar multa munca cu el, intai invata-l sa vorbeasca perfect si niciodata sa nu il pui cu cineva.

| 0Alexander0 a răspuns:

Da poate invata sa vorbeasca si sa imite, dar trebuie sa-i acorzi putin timp in fiecare zi sa-i repeti de multe ori aceelasi cuvant.Oh si daca e cu perechea nu poate invata niciodata, deoarece el/ea va fi mai atent cu perechea decat la tine.

| GaNjaGUN a răspuns:

Da vorbeste dar trebuie sa stai zilnic 5-6 ore cu el pentru un cuvant! BAFTA

| deea186 a răspuns:

Da papagalul asta poate sa vorbeasca si invata mai bine singut poate invata maxim 10 cuvinte dar daca sta prea mult singur poate sa moara deci ar fi bine sa inceci sal dresezi mai repede dupa ce l-ai dresat pe cel care il ai daca ii iei pereche celalat are mari sanse sa invete de la primul si tu nu mai ai atat de mult de munca