| aclean a întrebat:

Hello TPU. Am si eu o problema: Am doi papagali, amandoi perusi, dar unul dintre ei se comporta foarte ciudat. Isi tine picioarele departate, daca sta pe masa de exemplu si vreau sa ma duc sa il iau, nu pleaca de acolo (nu zboara) asa cum facea inainte, cand vreau sa il iau pe deget nu reactioneaza imediat si daca il fac sa zboare uneori ba nu atinge altitudinea lui si pica, sau e dezorientat in zbor. Ce poate sa insemne Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

Nu stiu ce medicamente sa ii dai insa daca continua sa fie asa mai bine la-i duce la veterinar pentru ca poate are blocaj renal sau ceva, mie mi-a murit un perus din cauza asta.

2 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Din cate spui tu pe acolo eu cred ca are lipsa de calciu, cumpara-i un os de sepie! sau du-l la veterinar si cumpara calciu de pus in apa sau in forma de praf sau piatra si vitamine.Cel mai recomandat este os'ul de sepie du-te si cumpara-i.
Si eu am o reptila gecko leopard si din cauza lipsei de calciu calca stramb cand umbla dar dupa un timp de calciu si vitamine sia revenit.Sanatate si multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat