| crisstinnaaa a întrebat:

Hello TPU! Ce inseamna daca pisica mea scuipa un lichid alb? sad E bolnava? crying((( Urgenttt! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| YoCookieMonster a răspuns:

Atunci cand scuipa un lichid alb, inseamna ca vomitawinking Trebuie sa te duci la pet-shop si sa ceri medicamente pentru indigestii la caini si pisici. Spun asta din proprie experienta.Si pisica mea face la fel.Ele au multe ghemuri de par in stomac, si incearca sa le scuipe.Fortandu-se stomacul, ele vomita.winking Asa ca nu ai de ce sa iti faci griji happy

| crisstinnaaa explică (pentru YoCookieMonster):

Mersii multt de tottt! happy Eram foarte ingrijorata, iar tu m-ai linistit foarte tare!winking Funda :*

| YoCookieMonster a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Thx.Npc :*

6 răspunsuri:
| mola a răspuns:

Cand scuipa un lichid alb, vomita. Cand se linge, parul se pune pe limba si ajunge direct in burtica unde se digera impreunda cu mancare si se formeaza un lichid alb. Ghemotoacele de par cu mancarea / apa digerata se vor duce pe gat si vomita.
Nu e nimic grav.

| crisstinnaaa explică (pentru mola):

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy

| JASMYNA88 a răspuns:

Te-ai gandit ca e ACEL ghemotoc de blana care il elimina? adica daca manaca normal si bea apa, inseamna ca asta e. daca nu manca sau bea apa, mergi la veterinar. este hrana speciala pentru eliminarea parului.

| ClassyAndSassy a răspuns:

Nu chiar, nu e bolnava, doar ca trece printr-o perioada de maturizare la pisici.
Funda?