| misu2315 a întrebat:

Help! am un pui de pisica de 3 saptamani si are o umflatura la un picior! Oare i s-a rupt piciorul? Funda la cel care stie

Răspuns Câştigător
| Anonim1234567899999 a răspuns:

Daca il doar inseamna 75-85% ca da...acum, ce ai putea face tu in acest caz, du-te cu micutul la veterinar, iti va spune cu exactitate
sau varianta a 2a poate s-a intepat cu ceva sau o basicutza ceva... sper ca te-am ajutat( PS si eu am un pisicutz mic si la fel am patit.din fericire a fost varianta a 2a)winking

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Nu neaparat du-te la veterinar ii face o injectie si se va sparge

| misu2315 explică:

De fapt a murit happy

| Loove_6052 a răspuns:

Cel mai probabil e vreo muschatura de la vreo insecta, parazit care s-a infectat happy in majoritatea cazurilor trece de la sine happy calm nu se moare tongue Funda plz

| danyella12 a răspuns:

Cred ca s-a lovit sau l-a muscat ceva

| ColorWorldFantezi a răspuns:

Cred ca i s-a rupt piciorul.Imi pare rau de el o sa trbuiasaca sa consulti un veterinar.

| DangerGhost a răspuns:

Nu cred ca i s-a rupt osul. Probabil are o tumora, tumora este o umflatura grava care are puroi in ea, din cate stiu eu. Du-l la veterinar si vezi ce-ti spune.

| Lola_9418 a răspuns:

Du-l la doctor! Poate el va stii ce sa-i faca. SE poate sa i se fii rupt piciorul. Du-l la spital sa ii faci niste radiografii. Daca nu ai prin zona spitale, ci doar farmacii, cumpara-i betadina ( nu conteaza marca/firma) Taie o bucata dintr-ul bandaj iar pe acel bandaj pune UN PIC de betadina. Nu presa locul acela fiindca s-ar putea sa se infecteze. Dar trebuie sa te duci la o clinica de animale, totusi, trebuie sa ii faci si x-rairule. Sper ca ti-am fost de ajutor laughing