| Blade_Catalin_1983 a întrebat:

Scuze pentru categorie,e una din cele mai vizitatehappy
Am si eu o mica problema: Alaltaieri,am cazut foarte tare cu piciorul de o bara [picior drept,muschiul dintre genunchi si fund partea dreapta sus] si nu a fost cine stie ce,ma durea dar nu chiar atat de tare.
A doua zii,m-am lovit iar in acelasi loc dar incet,si acasa aveam zona imflamata,o umflatura mare,iar acum merg foarte greu,nu pot intinde bine piciorul.
Ce poate safie? picior rupt nu se poate deoarece pot calca pe el,pot sa merg, dar mad oare foarte tare zona.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ama00 a răspuns:

Frate, ai grija. Te-ai lovit deja o data, apoi inca o data ai grija sa nu te lovesti din nou. Sincer, nu stiu ce poate sa fie. Daca te doare doar in zona aia nu cred ca e ceva grav... poate se vindeca cu tipul, o fi vanataie cine stie. Cel mai indicat stii si tu ce-ar fi. Mergi la un medic. El te poate ajuta cel mai bine in situatia asta. Multa sanatate!

| Raduuuuu a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi cat mai repede la doctor, daca cumva este o fractura de col femural ( doamne fereste ) trebuie operat sad.....nu stiu.

| Ama00 a răspuns (pentru Raduuuuu):

Radule, nu mai speria lumea. Poate fi ce spui tu, n-am zis nu, dar in acelasi timp poate sa nu fie ceva grav.winking Doctorul e cel mai in masura sa iti spuna si sa te ajute in problema asta.

| mateipopescu123456789 a răspuns:

O sa mori

| Blade_Catalin_1983 explică (pentru mateipopescu123456789):

Esti ratat rau, te bagi in seama ca copilele de 5-6 ani cu aia de 16-17