| RogSeriozitate123 a întrebat:

Ce sa fac daca am rupt piciorul unei mese(living) si mama nu stie? Stiu ca ar trebui sa.i spun dar nu vreau sa ma cert cu ea. Eu vreau sa dau comanda de un picior nou de masa. Ce fac? Help me.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-i zici mamei imediat, altfel risti sa cada ea cand pune mana pe coltul mesei si sa-si rupa picioarele sau vreo mana.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

N-ai gasit solutie? Naspa. Dar responsabilitatea e cea mai buna. Sper ca nu esti chiar plin de bube, desi sa rupi mobile prin casa...Prinde un moment cat de cat si spui verde in fata, te angajezi sa remediezi si gata. Mai greu sa faci un picior la comanda. Se poate lipi cu un aracet bun si o presa ceva, dupa caz. Stiu ca sunt si tuburi de 500 gr. sau mergi de urgenta la un tamplar.
http://www.dedeman.ro/....../p/5001012

| OoBunnyoO a răspuns:

Spune-i mamei tale. Inainte sa puna chestii pe ea si sa cada. Spune-i ca iti pare rau si ca te-ai gandit deja la o solutie, comandand un picior nou de masa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar spune-i e mai bine decat sa afle ia mai tarziu

| nugasescusernameliber a răspuns:

Eu am patit-o mai demult cu o noptiera, am folosit 5 tuburi de Picatura si nici in ziua de azi nu s-a dezlipit. Acum nu stiu cum si in ce hal e rupta masa.