| Ssparkl a întrebat:

Help TPU. Cum imi fac perusii sa mai taca ca m-au innebunit de cap? Fac asa pana se obisnuiesc sau?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Colivie deschisa, geam deschis. Foarte simplu. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ti ai luat perusi daca esti cu nervii? Vinde i si scapa de ei.

| gabicoo a răspuns:

Le arăți pisica!
winking

| romeo78 a răspuns:

Îi dai, îi eliberezi, le iei gâtul!
Nu sunt animale dresabile.
Ori îi accepți așa cum sunt ori scapi de ei!
Urlă, latră câinii care pot fi dresați, dar niște păsări sălbatice, imposibil de dresat.
Gălăgie fac probabil nemulțumite de spațiu, de faptul că stau toată ziua, nu zboară, nu au activitate.

| Vântulalb a răspuns:

Sau mereu.
De ce nu terminati voi fraza cand intrebati ceva?
Perusii sunt galagiosi. Daca nu suporti asta, renunti la ei.

| Flar3 a răspuns:

Nu ai ce sa le faci. Papagalii perusi asa sunt. Sau vezi dac sunt agitati!