| Asaca a întrebat:

HEY! Am o problema destul de mare astazi cainele meu a vomitat, au trecut cateva minute si iarasi a vomitat un fel de spuna alba. Mama nu vrea sa-l ducem la veterinar crying( si are o luna (e pui) imi este frica sa nu moara! A da si am uitat sa mentionez ca e labrador (daca ar ajuta). Ce as putea sa-i dau, avand in vedere ca i-am dat boabe, iar apoi mama i-a dat niste bucati de salam. Vreau din tot sufletul sa-l ajut, deci ce tratament sa-i fac? Multumesc, pa!

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cine dracu va vinde voua pui la 4 saptamani? puii se intarca dupa 6 saptamani, deci dupa aceasta varsta poti avea grija de el in mod normal (lapte, bobite, etc). la 4 saptamani e prea mic. daca nu te lasa mama ta sa te duci cu el la vet, te poti duce tu singur, fara animal, cu intrebarea asta. vetu va stii ce sa iti zica doar pe baza a 10 cuvinte.

| neutrino a răspuns:

Baga-i pe gat niste lapte, cu ajutorul unei seringi.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Acasa nu il poti ajuta cu nimic, incearca sa o convingi pe mama ta sa il duceti l veterinar. La o luna este mic, trebuie sa stea cu mama lui..nu sa manance boabe.

| blitzenn21 a răspuns:

Du-l la veterinar si nu-i mai da boabe... hraneste-l cu lapte inca 2 saptamani

| BeatriceL90L a răspuns:

Eu am o pechineza, are 5 ani si am crescut-o de la 2 luni. Iti zic, se mai intampla sa vomite zeama, spuma, par...dar! Daca zici ca are o luna, sub nici o forma, din experienta-ti spun, nu-i mai dati salam si alte chestii ce se digera mai greu. E ca si cand i-ai da unui bebelus carne, sau mancare mai grea. A doua zi n-ar mai trebui sa vomite si daca-ti vomita intr-o zi mai mult de 4 ori, atunci poti merge la veterinar. Neaparat sa-i dai pastila(un sfert din ea) pentru deparazitare cu 0 saptamana inainte sa implineasca 2 luni, apoi urmeaza primul vaccin! Sper ca te-am ajutat!

| GaBy*YOUr*DrEaM a răspuns:

Nu ii mai da boabe la fel am si eu un labrador ( negru, fetita ) avea aceiasi problema. meniuL sta in felul urmator orez fiert amestecat cu conserva de preferinta de la kaufland sau billa doar cu pui daca gasesti cu miel si mai bine asta pana la varsta de 4 luni dupa care il treci pe mancare uscata la fel in combinatie cu conserva si apa ( putin si lasi la inmoiat ) eu ii dau cainelui meu de la PURINA DOG CHOW LAMB AND RICE sau CHIKEN AND TURKEY ) 2 MESE FIXE PE ZI cu porti de mancare proportionate aprox 150 mancare uscata 50 mancare umeda( conserva ) mare grija ca sunt foarte sensibili la mancare si duapai ajungi pe la veterinar si bag milioane eu asa am patit ca am incercat sa ii schimb mancarea tot ce pot sa spun bafta si in cazu in care mai ai intrebari sau nelamuriri o sa iti las acuma facebooku meu pe privat.bafta!